Probaco Gävle

Välkommen till Probaco i Gävle

Probaco i Gävle erbjuder en stor bredd av tjänster inom sanering och avfuktning – med dygnet-runt-jour. Vi finns här för dig, med expertis och engagemang. Hör av dig till oss för allt från utredande åtgärder, till sanering och återställning.

Om Probaco i Gävle

Gävle är huvudkontoret för verksamheten i Gästrikland, Hälsingland och Norduppland. Vi har varit verksamma i distriktet i över 30 år och är idag ca 25 anställda. Flertalet av våra medarbetare har 30 års erfarenhet inom saneringsbranschen.

Vi åtar oss alla typer av skador och samordnar med underentreprenörer för att du som kund ska få bästa möjliga service.

Vi finns här

Du hittar oss på Kryddstigen 15 i Gävle. Våra lokaler är strategiskt placerade samt byggda efter vår verksamhet. Här sköter vi både lösöressanering samt magasinering för ett effektivt flöde.

Certifieringar

Probaco i Gävle AB är kvalitet, miljö- och arbetsmiljöcertifierade enligt ISO 9001:2015, 14001:2015 och 45001:18.

Vi är medlemmar i:

Våra kontaktpersoner i Gävle

Carina Jonsson

Carina Jonsson

Sanering/Ekonomi
070-230 42 09
carina.jonsson@probaco.se

Tommy Morelius

Tommy Morelius

Avfuktning/Besiktning/Radon
070-532 58 21
tommy.morelius@probaco.se

Jonas Westling

Jonas Westling

Sanering/Asbest
070-569 07 28
jonas.westling@probaco.se

Jesper Jonsson

Jesper Jonsson

Asbest/PCB/Sanering
070-316 09 59
jesper.jonsson@probaco.se

Pontus Wiklander

Pontus Wiklander

Avfuktning/Inomhusmiljö
070-846 19 09
pontus.wiklander@probaco.se

Björn Larsson

Björn Larsson

Avfuktning
070-898 20 00
bjorn.larsson@probaco.se

Askin Kurutas

Askin Kurutas

Ekonomi/administration
026-10 21 34
askin.kurutas@probaco.se

Kom i kontakt med Probaco i Gävle

Lämna dina uppgifter så återkommer vi till dig så snabbt vi kan

    Kontaktuppgifter Gävle

    Kryddstigen 15B
    802 92 Gävle
    Växel: 026-10 21 34
    gavle@probaco.se

    Journummer

    026-10 21 34

    Företagsbroschyr

    Ladda ned här

    Våra kontor